Gimdymas su šypsena

Konsultacija telefonu: 8 687 64757

Mintys kuria mūsų realybę

Mintys kuria mūsų realybę

 

Bet kokia mintis – tai banginis informacijos spinduliavimas, nukreiptas į materializaciją. Mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris šimtus kartų sustiprina įprastinių žodžių ir jų skleidžiamų bangų poveikį.

Tyrėjai paėmė augalo baltažiedžio vairenio (Arabidopsis thaliana) sėklas, kurios buvo gerai išstudijuotos. Tiksliai buvo  žinoma, kokie išoriniai poveikiai sukelia vienus ar kitus augalo nukrypimus. Pagal nukrypimų laipsnį buvo galima palyginti žodžių poveikio efektą.

Tyrimų rezultatais mokslininkai pasibaisėjo. Minėto augalo apdorojimas negatyviais (prakeiksmo)  žodžiais  buvo panašus... į 40 tūkstančių rentgenų apspinduliavimą. Nuo tokios smūgio dozės sutrūko DNR grandinėlės, subyrėjo chromosomos ir susimaišė genai. Dauguma sėklų žuvo. Pas išgyvenusias sėklas genetinis aparatas pradėjo kurti nenatūralias programas – prasidėjo siaubingos mutacijos, kurios  pasmerkė augalą sunkiom ligom ir priešlaikiniai žūčiai. Nuostabu tai, kad eksperimentų rezultatai nepriklausė nuo tariamų žodžių garso aukščio. Tyrėjasi šaukė, kalbėjo, šnabždėjo – bet kuriuo atveju  naikinamas  efektas buvo vienodas. Jį sukėlė ne garso stiprumas, o pasakymo prasmė – ryškiai negatyvus požiūris į augalą.

Po prakeiksmo mokslininkai  augalą paveikė palaiminimo žodžiais. Rezultatas buvo netikėtas ir nuostabus: po palaiminimo žodžių sėklos sudygo ir normaliai vystėsi.

Yra žinoma, kad tiek augalų, tiek žmogaus genetinis aparatas veikia pagal universalius dėsnius. Mokslininkai įrodė, kad žodžiai turi poveikį į visą aplinką. Ypač galingai žodžiai keičia vandens struktūrą. Vaizdų ir žodžių poveikyje vandens molekulės išsidėsto  į sudėtingus ansamblius. Jeigu paveikti vandenį prakeikimo žodžiais, vandens molekulės jungiasi į struktūras, pagal formą ir savybes panašias į ... nuodus. O mums žinoma, kad mūsų kūnas sudarytas iš 70 procentų vandens (kad 70 proc. mūsų kūno svorio sudaro vanduo). Tie patys mokslininkai įrodė, kad veikiant palaiminimui, iš vandens molekulių susidaro struktūros, pagal formą ir savybes panašios į paveldėjimo molekules – sveiko žmogaus DNR.

Todėl dabar tampa aišku, kodėl daugelyje tautų, tame tarpe ir mūsų, buvo draudžiama keiktis prie besilaukiančių moterų.  

Mokslininkai padarė išvadą, kad žmogaus žodžiai gali būti  pražūtingi ir gelbėjantys. Žodžiai turi poveikį  ne tik į tuos, apie kuriuos kalbama, bet ir į visus klausytojus, esančius tuo metu šalia. Todėl, kaip sakoma „su kuo susidėsi – tuo tapsi“ – arba susirgsi arba  pasveiksi. O pats žmogus bus sveikas lygiai tiek, kiek gėris  viršija pyktį mintyse, žodžiuose ir darbuose.

Nustatyta, kad 98 procentai mūsų DNR yra informacinė struktūra, tai yra žmogus sukurtas kaip būtybė, skirta banginės informacijos priėmimui. Kiekvienas žodis, garsas, mintis – yra banga, informacija, veikianti į kiekvieną geną.

Viskas, ką jūs  girdite kalbant apie gimdymą, formuoja jūsų minčių turinį. Reiškia, kokie mes esame – tai yra mūsų minčių rezultatas.  Stiprios neigiamos emocijos ir išgyvenimai laiko mus savo gniaužtuose. Iš panašių spąstų reikia ieškoti išeities. Vienas iš efektyvių išsilaisvinimo nuo nepilnavertiškumo kompleksų  metodų yra sekanti nuostata:

Tokia aš buvau – tai praeities liekamasis reiškinys. Dabar aš kita. Aš pasikeičiau. Aš su humoru ir simpatija žiūriu į save praeityje. Dabar aš jaučiuosi rami, mylima, pasitikinti savo jėgomis ir žiniomis. Aš pritraukiau sveikatą ir pasitenkinimą.

Aš galiu natūraliai pagimdyti  savo mažylį. Tai naujo žmogaus,  naujo  pasaulio sukūrimas. Man nėra jokių apribojimų. Mano paskirtis – tai, ką aš sukuriu. Mano tikslas – jausti gyvenimo džiaugsmą ir palaimą. Viskas, ko aš noriu, visada atsiranda.

 

Ketvirta smegenų būsena

 

    Nustatyta ypatinga sąmonės būsena, kuri pas žmogų atsiranda meldimosi metu. Ši būsena buvo pavadinta „ketvirta funkcine smegenų būsena“. Iki šiol mokslui buvo žinomos tik trys smegenų būsenos – būdravimas, „greitas miegas“ ir lėtas miegas.

Apie pozityvų ir gydantį maldų poveikį žinoma nuo senovės. Mokslinėse įstaigose pastarąjį dešimtmetį   ši tema nagrinėjama ypač aktyviai ir atneša sensacingų rezultatų.

Įdomus šio proceso psichofiziologinis mechanizmas: jeigu egzistuoja „lėtas“  miegas, tai pagal simetrijos dėsnį turėtų būti ir „lėtas būdravimas“.

Eksperimentas patvirtino šią hipotezę. Tyrime sutiko dalyvauti dvasininkai ir vienuoliai. Pradžioje, pagal tyrėjų prašymą, vienuoliai garsiai skaitė eilėraščius, po to, savyje meldėsi. Visą tą laiką mokslininkai fiksavo  kiekvieno vienuolio smegenų encefalogramą. Rezultatai nustebino. Kada dvasininkai skaitė eilėraščius, smegenų ritmas greitėjo, kada pradėjo melstis, ritmas po truputį pradėjo lėtėti. Pagaliau, liko tik lėti delta-ritmai 2-3 hercų dažnumu. Tokia būsena pas suaugusį žmogų būna „lėto“ miego metu be sapnų. Jis kartais atsiranda ir  būdravimo metu, tačiau tik pas dviejų mėnesių kūdikius. EEG pas ypač atsidavusiai besimeldusį vienuolį parodė visišką galvos smegenų žievės atsijungimą, nors tuo metu jis buvo  nuovokaus proto ir pilnai prisiminė. Visi dvasininkai sutarė, kad maldos metu prarandamas „laiko pojūtis“. Laikas išnyksta. Esant taip vadinamai „meldimosi“ būsenai, galvos smegenų žievė išsijungia ir žmogaus informacijos suvokimas vyksta tiesiogiai, aplenkiant mąstymo procesus ir analizę. Ir, matomai, pati svarbiausia išvada, kurią padarė mokslininkai: ketvirta smegenų būsena tiek pat būtina žmogui, kaip ir trys kitos. Bet kokios iš šių būsenų nebuvimas sutrikdo harmoningą žmogaus vystimąsi, sukelia ligas ir degradaciją.

Moksliniu požiūriu įrodyta, kad malda harmonizuoja ir gydo. Liaudyje tai žinoma labai seniai. Be bendro harmonizuojančio poveikio malda pašalina baimę, kuri sunkiai sergantį žmogų tiesiog sukausto. Juk baimė sukelia ypač stiprią negatyvių smegenų zonų aktyvaciją, o tai ardo imuninę sistemą.

Kaip vyksta išgijimas fiziologiniu požiūriu? Gilaus meldimosi metu žmogus išeina iš kasdienės realybės, visos baimės palieka sąmonę, negatyvios mintys ir emocijos  tampa prislopintos. Tai sugriauna patologinius ryšius smegenyse ir organizme. Malda tam tikram laikui išjungia galvos smegenų žievę. Tačiau tai įvyksta ne su kiekvienu besimeldžiančiu. Reikia mokytis teisingai melstis. Juk malda – tai tam tikra bendravimo kalba su Dievu. Neatsitiktinai  „lėto“ būdravimo būsena pastebima pas kūdikius. O dabar palyginkite tai su Kristaus žodžiais: “Būkite, kaip vaikai, ir išsigelbėsite...“.

                                              ************************

 


Viešoji įstaiga "Mama, tėtis ir Aš"
Nėščiųjų sveikatingumo mokykla
Tauro g. 10, LT-51421 Kaunas
Tel. (8 ~ 37) 348357, 764262
Mob. 8 ~ 687 64757
8 ~ 689 56446
El. paštas: semetar@takas.lt