Gimdymas su šypsena

Konsultacija telefonu: 8 687 64757

Šešios tiesos apie gimdymo sėkmę

 

Šešios tiesos apie gimdymo  sėkmę

Išsiaiškinę, kokie įsitikinimai artins jus prie trokštamo gimdymo varianto, žengsite pirmąjį žingsnį sėkmės link. Turite susiformuoti įsitikinimus, kurie padės jums siekti norimo gimdymo. Jeigu įsitikinimai neatlieka šios paskirties, turite  juos pašalinti ir susikurti naujus. Jūs iš anksto nežinote, ar jūsų įsitikinimai teisingi ar klaidingi. Galite išsiaiškinti tik viena – ar jie veikia, t.y. ar jūs ramios ir nebijodamos laukiate gimdymo.

Kad ir kaip karštai tikėtumėte tam tikra gimdymo koncepcija, turite būti atviros kitiems jo variantams, pasiruošę be paliovos mokytis. Siūlau jums pažvelgti į šiuos šešis įsitikinimus ir nuspręsti, ar jie jums naudingi. Sėkmingą gimdymą modeliuoti turite pradėti nuo įsitikinimų sistemos. Šie šeši įsitikinimai leis jums išnaudoti daugiau savo galimybių, kels jūsų pasiruošimo gimdymui kokybę ir sukurs puikesnį gimdymą.

Pirmasis įsitikinimas: skausmingi, su kančiomis vykstantys   gimdymai nutinka neatsitiktinai ir yra mums naudingi.

 Reikia tikėti, kad bet kokiame skausmingame gimdyme glūdi tam tikra nauda. Mes neabejodami žinome, kad gimdymas yra normalus fiziologinis procesas, o ne liga.  Taip pat neabejodami žinome, kad visi organizmo fiziologiniai procesai vyksta neskausmingai. Skausmas atsiranda, jei fiziologinis procesas sutrinka.  Būtent skausmas ir signalizuoja, kad organizme kažkas netvarkoje. Skausmas gimdymo metu mums signalizuoja, kad normali gimdymo eiga sutriko ir mums reikia pašalinti sutrikimą. Jei mes skausmą malšinsime medikamentais, mes negausime signalo apie išsireguliavusį gimdymą ir negalėsime imtis atitinkamų veiksmų. Prireikia daug valios norint grįžti atgal į nėštumo laikotarpį, įvertinti ir išmokti skaudžias pamokas, kas nepadaryta ir pamatyti naujas galimybes. Tačiau kito būdo gauti teigiamą rezultatą iš nemalonaus gimdymo nėra.

Skirkite šiek tiek daugiau laiko savo įsitikinimams permąstyti. Ko paprastai tikitės: sėkmės ar nesėkmės? Ar dabartinėje nėštumo situacijoje įžvelgiate gimdymui daugiau kliūčių, ar galimybių? Didelė dalis moterų linksta kreipti dėmesį į skausmingą gimdymą labiau nei į lengvą. Norint pakeisti tokią padėtį, visų pirma ją reikia suvokti. Tikėjimas tuo, kad  gimdymas turi būti skausmingas, kad skausmas padeda suvokti, jog jis vyksta, sukuria ribotus žmones. Svarbiausia atsikratyti tokių apribojimų ir veikti pasitelkus tobulesnio mąstymo galimybes.  Sėkmingą gimdymą pasiekusios moterys būtent panaudojo šias galimybes. Tokios moterys, laikydamos rankoje pusę stiklinės vandens mato ją beveik pilną, o ne beveik tuščią.

Antrasis įsitikinimas: nesėkmių nėra, tėra rezultatai, pamokos, kaip nereiktų elgtis

Dauguma moterų mūsų kultūroje buvo programuojamos bijoti gimdymo. Teisingai galvoja tos moterys, kurios supranta, jog pačios ar kitos moterys pabandę ir nesulaukę tokio gimdymo, kokio tikėjosi, gavo pamoką. Jos pasinaudoja savo ar kitų įgyta patirtimi ir bando veikti naujai. Imasi naujų veiksmų ir sukuria naujo gimdymo variantą. Jeigu jos nepadaro išvadų dėl ko buvo nesėkmingas gimdymas ir sekantį kartą vėl eina senuoju keliu, suprantama, kad rezultatai bus tokie pat.

Pačios to netikėdamos, nesėkmingo gimdymo sulaukia tos moterys, kurios iš anksto susikuria vidinius vaizdinius apie tai, kad gimdymas turi būti skausmingas. Ir tai jas sulaiko nuo tų veiksmų, kurie galėtų užtikrinti jų trokštamo gimdymo išsipildymą. Markas Tvenas kartą pasakė: „Nėra liūdnesnio reginio už jauną pesimistą“. Ir jis teisus.

Turbūt girdėjote istoriją apie Tomą Edisoną. Kai jis išbandė 9 999 būdus patobulinti elektros lemputę ir nesulaukė jokių teigiamų rezultatų, jo paklausė: “Ar ketini susikirsti dešimt tūkstančių kartų?“ O jis atsakė: „Aš dar nė karto nesusikirtau.  Aš vis atrandu būdus, kurie neveikia.“

Reikia suprasti vieną dalyką: mūsų veiksmai sukelia atsakomąją reakciją, štai ir viskas. Jei gimdymas vyko ne taip, kaip tikėjotės, pasinaudojate įgyta savo ar kitų patirtimi ir tobulinate veiksmus. Jei  kitos moterys gimdo sunkiai, kentėdamos skausmus, išnagrinėkite tai, kaip jos ruošėsi gimdymui, ko jos nepadarė ir nekartokite jų klaidų. Jeigu jūs nepasimokysite iš jų klaidų, jūs gimdysite taip, kaip gimdė jos.

Trečiasis įsitikinimas: prisiimkite atsakomybę už tai, jei jums nepasisekė pagimdyti natūraliai, lengvai ir be skausmo.

Turite tikėti, kad jūs pačios kuriate savo gimdymo modelį. Jūs gimdysite taip, kaip jūs įsivaizduosite gimdymą. Jūs savo elgesiu ar mintimis kuriate savo „svajonių gimdymo“ išgyvenimus. Gebėjimas prisiimti atsakomybę už gimdymo pobūdį, yra vienas geriausių kriterijų asmenybės galiai ir brandai, pasiruošimo motinystės pareigai įvertinti.

 Ketvirtasis įsitikinimas:  būtina  suprasti, kaip vyksta gimdymas,  kad galėtumėte  išnaudoti savo organizmo galimybes.

Daugelis sėkmingai pagimdžiusiųjų moterų žino pačius svarbiausius gimdymo proceso elementus ir stengiasi nepaskęsti smulkmenose. Jos turi labai daug praktinių žinių apie nėštumo ir ypač apie gimdymo procesą, tačiau paprastai nesigilina į smulkmenas, o ypač į komplikacijas. 

Pasiruošimo gimdymui metu ypač aktualus yra laikas. Todėl žinodama natūraliai, greitai ir lengvai pagimdžiusias moteris, išsiaiškinkite, kokiais konkrečiais veiksmais jos taip pagimdė. Tada tuos veiksmus atkartokite ir sulauksite tokio pačio gimdymo rezultato per daug trumpesnį laiką. O tai jums labai aktualu, nes nėštumo laikas yra ribotas. Todėl pasiruošimo laikotarpiu itin svarbu gerai sugebėti skirti svarbius ir nesvarbius dalykus. Turite suvokti, jog teorinės žinios ir jų panaudojimas nėra tapatūs dalykai. Jūs galite daug paskaityti apie gimdymą, tačiau jeigu tų teorinių žinių negalėsite arba nežinosite, kaip  panaudoti, sėkmingo gimdymo kažin ar sulauksite. Mūsų stebėjimais, tai viena iš dažniausių ir pagrindinių mūsų moterų daromų klaidų.

Penktasis įsitikinimas: didžiausias mūsų išteklius – žmonės.

Viena šeima, auginanti mažylį,  nors ir labai talentinga, vargiai gali prilygti bendroms jaunų šeimų pajėgoms. Todėl mažylio auginimo bei lavinimo klausimais  ypač didelės reikšmės įgauna jaunų šeimų bendravimas, jaunų šeimų mokyklos, klubai. Tokia jaunų tėvų mokykla prie mūsų Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos veikia nuo 1994 metų, kur tėvai turi galimybę semtis įvairiapusiškų žinių vaiko auginimo bei ugdymo klausimais.

Šeštasis įsitikinimas: sėkmingo gimdymo rezultatas neįmanomas be atsidavimo pasiruošimui.

Jei pažvelgsite į moteris, kurios natūraliai, lengvai ir greitai  pagimdė, pamatysite, kad jos buvo atsidavę pasiruošimui. Be jokio stabtelėjimo jos siekė vieno tikslo – įgyvendinti savo „svajonių gimdymą“ - pagimdyti natūraliai ir lengvai. Štai kokia sėkmingo gimdymo paslaptis. O tai tik dar vienas būdas išsakyti aukščiausią sėkmės formulę: žinokite, ko norite, modeliuokite būdus tai pasiekti, imkitės veiksmų, tobulėkite, kol sulauksite norimo gimdymo rezultato.


Viešoji įstaiga "Mama, tėtis ir Aš"
Nėščiųjų sveikatingumo mokykla
Tauro g. 10, LT-51421 Kaunas
Tel. (8 ~ 37) 348357, 764262
Mob. 8 ~ 687 64757
8 ~ 689 56446
El. paštas: semetar@takas.lt