Gimdymas su šypsena

Konsultacija telefonu: 8 687 64757

Nesėkmingo gimdymo priežastys

Nesėkmingo gimdymo priežastys

Analizė parodė, kad egzistuoja daugybė nesėkmingo gimdymo priežasčių. Susipažinkime su  kai kuriomis.

1.                                          Apibrėžto  tikslo neturėjimas. Moteris, kuri neturi tikslo natūraliai ir lengvai pagimdyti, sėkmės tikėtis neverta. Mūsų apklausa parodė, kad tokių moterų yra daug.

2.                                          Ambicijų stoka, pasitenkinimas vidutiniškais rezultatais. Jokios vilties neturi moterys be ambicijų, kurios nenori gimdyti kitaip, nei daugumas gimdo, kurios net nesistengia pajudėti natūralaus gimdymo link.

3.                                          Nepakankama erudicija.  Šį trūkumą lengva pašalinti. Tarp kitko, universiteto baigimas, dar nereiškia, kad žmogus pakankamos erudicijos.

4.                                          Asmeninės drausmės stoka. Moteris, besiruošdama gimdymui, privalo išmokti įveikti negatyvias emocijas. Jeigu nepašalinsite gimdymo baimės, atsiras įvairių pavojų tikimybė.

5.                                          Bloga aplinkos įtaka vaikystėje. Mergaitę nuo pat jos sąmoningo gyvenimo pradžios lydi kalbos apie kančias gimdymo metu. Atėjus laikui gimdyti, ji kitos išeities ir nemato. Tai viena iš dažniausių ir galingiausių kliūčių pagimdyti lengvai.

6.                                          Delsimas.  Viena  dažniausių priežasčių, kada moteris, nors ir žino apie pasiruošimo gimdymui svarbą, atidėlioja jį iki paskutinių nėštumo mėnesių. Tarp kitko, čia „meškos paslaugą“ dažnai suteikia moterį stebintis gydytojas, kuris pataria kursus lankyti nėštumo pabaigoje. Ne paslaptis, mūsų praktikoje buvo ir tokių gydytojų, kurie išvis nerekomendavo lankyti kursų.  Pasiruošimo gimdymui kursų lankymas užsienyje nediskutuojamas – jau įrodyta jo reikšmė greitesniam ir lengvesniam gimdymui. Aptariamos, kurios metodikos yra efektyvesnės. Nereiktų pamiršti, kad pasiruošimas gimdymui turi prasidėti nuo pirmo trimestro.

7.                                          Atkaklumo stoka. Moteris, atrodo, supranta pasiruošimo gimdymui svarbą, lanko pasiruošimo kursus, tačiau užduotis atlikti, pritrūksta entuziazmo, ryžto ir  valios. Mes tai ypač dažnai stebime mūsų kursų lankytojų tarpe. Moteris dažnai galvoja, kad užtenka kursus lankyti, pasiklausyti apie ką kalbama ir ji jau bus pasiruošus gimdymui. Deja, tai didelė klaida. Moteris kursuose turėtų sužinoti, kaip jai toliau ruoštis ir visas pasiruošimo darbas su savimi vyksta namuose iki gimdymo. Tokią daugumos moterų taktiką lemia pas mus vykstantys neprofesionalūs kursai.

8.                                          Negatyvios asmenybės savybės. Iš kai kurių moterų dažnai galime išgirsti: „Dabar 21 amžius ir kentėti skausmo nereikia“.  Detalesnė informacija jas nedomina.

9.                                          Sprendimų neapibrėžtumas. Pastebėjome, kad dažnai moteris nežino, kaip ji nori gimdyti. Todėl  vienas pagrindinių mūsų  pateikiamų pratimų yra „Mano svajonių gimdymas“ ir "Mano gimdymo kino filmas“.

10.                                     Baimės. Tai dažniausia priežastis dėl ko atsiranda skausmas gimdymo metu ir kodėl moteris  sunkiai gimdo. Moteris privalo jas įveikti dar iki gimdymo.

11.                                     Pagalbininko nebuvimas arba nepasiruošęs pagalbininkas. Šiuo metu neabejojama, kad pagalbininkas gimdymo metu yra būtinas. Jis padeda tiek  fiziškai, tiek  ir psichologiškai. Pas mus dažniausiai šias užduotis atlieka vyrai. Tačiau, suprantama, jis turi būti pasiruošęs, turi žinoti, kokią pagalbą  turi suteikti. Tinkamo vyrų paruošimo pas mus nėra. Nepasiruošęs, nelankęs kursų vyras neturėtų dalyvauti gimdymo metu, nes gali apsunkinti gimdymą.

12.                                     Entuziazmo stoka. Jeigu moteris neturi entuziazmo gimdyti natūraliai ir lengvai, ji nesugebės tinkamai ruoštis ir tai įrodyti.

13.                                     Ydingas mąstymas. Beveik visos moterys galvoja, kad gimdymo metu skausmas būtinas. Be abejo, tai trukdo joms tinkamai pasiruošti natūraliam ir lengvam gimdymui.

14.                                     Psichologinio pasiruošimo tėvystės pareigoms stoka.   Pastoti planuoti reiktų tada, kai subręsta noras turėti vaiką. Tačiau ne paprastas noras, o aistringas ir nenugalimas.

15.                                     Nenumatomos visos detalės. Natūralus ir lengvas gimdymas reikalauja atsižvelgti į visas detales. Besiruošianti gimdyti moteris negali būti „pernelyg užsiėmusi“, kad atidėlioti pasiruošimo gimdymui laiką. Jeigu moteris sako, kad ji „pernelyg užsiėmusi“ darbe ir neturi laiko, idant pakoreguotų savo darbus ar atkreiptų dėmesį į pasiruošimo gimdymui svarbą, vadinasi jai trūksta motyvacijos. Ji nori  turėti vaiką, tačiau nenori būti motina.

16.                                     Nenori atlikti užduočių. Moteris, užsibrėžusi tikslą natūraliai ir lengvai pagimdyti, visuomet turi būti pasirengusi atlikti pasiruošimo kursuose pateiktas užduotis. Jaučianti atsakomybę dėl savo vaiko, ji darys viską, kad gimdymas būtų kuo švelnesnis.

17.                                     Trūksta vaizduotės. Moteris be natūralaus ir lengvo gimdymo vaizduotės nesugebės priimti efektyvių sprendimų, todėl gimdymo išeitis visad bus prastesnė.


Viešoji įstaiga "Mama, tėtis ir Aš"
Nėščiųjų sveikatingumo mokykla
Tauro g. 10, LT-51421 Kaunas
Tel. (8 ~ 37) 348357, 764262
Mob. 8 ~ 687 64757
8 ~ 689 56446
El. paštas: semetar@takas.lt